STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ WYDZIAŁU CHEMICZNEGO

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego zostało powołane w celu utworzenia więzi absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej z ich macierzystym Wydziałem oraz w celu skupienia tych wszystkich osób, którym sprawy tego Wydziału nie są obojętne. Skupienia osób, które chciałyby społecznie działać na jego rzecz, które poczuwają się do twórczego wspierania nie tylko w realizacji podstawowych zadań Wydziału lecz również w jego unowocześnianiu i rozwoju, osób które z sentymentem wracają do swoich lat studiów.

Zadaniem Stowarzyszenia jest organizowanie spotkań integracyjnych, nawiązywanie kontaktów z osobami i instytucjami, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów Wydziału jakie przynosi dzień dzisiejszy i nadchodzące lata, w tym również problemów finansowych, remontowych, stypendiów i nagród dla wyróżniających się studentów.

Szanowni Państwo,

Po dłuższej przerwie wracamy do publikacji Kroniki Wydziału Chemicznego.

Tym razem prezentujemy ostatnią część z roku akademickiego 2018-2019 oraz cykl poświecony dziejom Wydziału w trakcie roku akademickim 2019-2020.

Kronika 2018-2019część 5

Kronika 2019-2020część 1, część 2, część 3, część 4

Serdecznie zapraszamy do lektury!!

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszonym stanem pandemii spowodowanej COVID-19, obchody 75-lecia naszego Wydziału zostają wstrzymane do odwołania.

O dalszych ustaleniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Szanowni Państwo

Miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego uzyskało w dniu 08.02.2019r. statut organizacji pożytku publicznego. Liczymy, że stworzy to możliwości poszerzenia naszych działań, które w całości ukierunkowane są na rzecz Wydziału oraz jego Pracowników i Studentów.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 09.10.1998r. z inicjatywy ówczesnych władz dziekańskich, w okresie 20 lat działalności przyznaliśmy 12 stypendiów za wyróżnione rozprawy doktorskie, 8 stypendiów za wyróżniającą aktywność naukową asystentów i doktorantów, 14 stypendiów dla wyróżniających się studentów wydziału, 2 wieloletnie stypendia dla studentów pochodzenia polskiego z Białorusi i Ukrainy oraz 1 stypendium za zasługi na rzecz wydziału. Inicjatywa i pozyskanie środków na budowę nowej sali posiedzeń Rady Wydziału to również w dużym stopniu zasługa Stowarzyszenia. W ostatnim okresie z inicjatywy Stowarzyszenia ufundowano tablicę w Sali RW upamiętniająca wszystkich profesorów naszego Wydziału.

 Warto dodać, że na stronie Stowarzyszenia http://www.chemia.polsl.pl/stowarzyszenie/ znajdziecie Państwo całą historię Wydziału, ręcznie pisaną kronikę, a także  informację o naszych Sponsorach oraz beneficjentach stypendiów.

Dotychczasowe osiągniecia dają nam podstawę aby zwrócić się z apelem do Pracowników, Absolwentów, Studentów o wsparcie działań Stowarzyszenia i przeznaczenie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Wydziału Chemicznego, ul. M.Strzody 9, 44-100 Gliwice KRS 0000197064.

Z góry dziękujemy za wsparcie naszych działań i liczymy, że wspólnymi siłami przyczynimy się do poszerzenia działań na rzecz Wydziału, Pracowników i Studentów.

 

Dziekan Wydziału                                          Przewodniczący Stowarzyszenia

prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak                 prof. dr hab. inż. Jan Zawadiak

Ukazały się kolejne części  Kroniki Wydziału Chemicznego.

Kronika 2018-2019część 3, część 4

Zapraszamy do lektury !!

W dniu 23 marca 2019 r. odbył się finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla dla młodzieży szkół średnich, zorganizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Patronat nad Konkursem sprawowali: Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach - prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak oraz Przewodniczący Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego – prof. dr hab. inż. Andrzej Dworak.

zwycięzcą XXVII Konkursu Chemicznego Politechniki Śląskiej dla młodzieży szkół średnich został Mikołaj Harazin ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł za przygotowanie zwycięzcy Konkursu i ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego, przyznano mgr inż. Barbarze Kuśce ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.


 

 

Login Form

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top