XXII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XXII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich.
Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących. liceów profilowanych oraz techników.
Patronat nad Konkursem sprawują: Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach - Prof. dr hab. inż. Andrzej Jarzębski oraz Przewodniczący Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego - prof. dr hab. Andrzej Dworak.
Podobnie jak w roku ubiegłym, Konkurs składać się będzie z dwóch części: pisemnej i laboratoryjnej oraz będzie trwał dwa dni. Część pisemna, która odbędzie się w dniu 22.03.2014 r. (sobota) będzie miała charakter eliminacji, natomiast zadania laboratoryjne stanowić będą finał Konkursu (termin finału zostanie ustalony w dniu eliminacji). Do finału dopuszczonych zostanie 30-40 najlepszych uczestników eliminacji.

Program pierwszego dnia Konkursu przedstawia się następująco:
1. Zbiórka uczestników Konkursu: 22.03.2014 r. godz. 1030 - hol budynku Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, ul. Ks. M. Strzody 9.
2. Uroczyste otwarcie Konkursu - około godziny 1100 (aula 300 na Wydziale Górniczym).
3. Wykład popularnonaukowy.
4. Część pisemna Konkursu (rozpoczęcie około godziny 1200).

W części pisemnej Konkursu uczestnicy będą rozwiązywać zadania testowe i problemowe, przy czym jedno z zadań będzie dotyczyć wysłuchanego wykładu. Tematyka zadań pisemnych zasadniczo mieścić się będzie w programie chemii przewidzianym dla liceów ogólnokształcących, a organizatorzy przewidują możliwość korzystania przez uczestników z własnych materiałów.

Treść pełnego ZAPROSZENIA można znaleźć tutaj.

Zadania z wszystkich dotychczasowych Konkursów są dostępne w Archiwum.

Nagrody otrzymają laureaci i finaliści Konkursu. Niezależnie od nagród rzeczowych lub pieniężnych przewidzianych dla finalistów Konkursu, dziesięciu najlepszym zostanie przyznane dodatkowych 20 punktów w procedurze kwalifikacyjnej na nasz Wydział.

Prosimy Dyrekcje Szkół o przesyłanie do dnia 19.03.2014 r. imiennych list uczestników Konkursu oraz ich opiekunów (jeżeli zamierzają towarzyszyć młodzieży) na adres mailowy:
lukasz.siepietowski@polsl.pl  według wzoru (w arkuszu Excel), który można znaleść tutaj.

Prosimy o rzetelność w zgłoszeniach, gdyż nieobecność zgłoszonych zawodników komplikuje organizację Konkursu.

Wszelkich  informacji  o Konkursie udzielają członkowie Komitetu Organizacyjnego Konkursu:
  dr hab. inż. Marek Smolik, Prof. Pol. Śl. (tel. 32 237 28 15) marek.smolik@polsl.pl , dr inż. Maciej Gonet (tel. 32 237 26 15) maciej.gonet@polsl.pl, dr inż. Agata Jakóbik-Kolon (32  237 19 90) agata.jakobik@polsl.pl, mgr inż. Andrzej Milewski andrzej.milewski@polsl.pl, mgr inż. Marzena Wyskocka (32 237 18 39) marzena.wyskocka@polsl.pl, mgr inż. Dorota Babilas dorota.babilas@polsl.pl, mgr inż. Karolina Matuszek karolina.matuszek@polsl.pl, mgr inż. Katarzyna Jasiak katarzyna.jasiak@polsl.pl, mgr inż. Agnieszka Drożdż agnieszka.drozdz@polsl.pl, mgr inż. Magdalena Sitko magdalena.sitko@polsl.pl, mgr inż. Łukasz Siepietowski (32 237 19 90) lukasz.siepietowski@polsl.pl

Prosimy nie dzwonić do Dziekanatu Wydziału!

PATRONAT HONOROWY

prof. dr hab. inż. Andrzej Jarzębski
Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej

prof. dr hab. Andrzej Dworak
Przewodniczący Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego

PATRONAT MEDIALNY

Miesięcznik CHEMIK

XXII Konkursu Chemicznego

NITROERG grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A.

ENERGOPOMIAR S.A.

Fluor S.A.

Avantor Performance Materials Poland S.A. (dawniej POCH S.A.)

EKOMAX Sp. z o. o.

PETROCHEMIA-BLACHOWNIA SA