Wyniki XXII Konkursu Chemicznego

Znane są już wyniki pierwszej części XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich przeprowadzonego w dniu 22.03.2014.
Do drugiego etapu
zakwalifikowanych  zostało 26 uczestników z najwyższą liczbą punktów. Lista zakwalifikowanych uczestników do finału znajduje się tutaj.

Pełna lista wyników znajduje się tutaj.

Finał odbędzie się w sobotę 12.04.2014 w budynkach Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Szkoły, których uczniowie zakwalifikowali się do finału, zostały poinformowane telefonicznie.

Program finału Konkursu

1.  Zbiórka finalistów: godz. 930 - hol budynku Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, ul. B. Krzywoustego 4 (wejście od ulicy S. Banacha).

2. Finał Konkursu (początek około godz. 1000).

W finale zawodnicy będą rozwiązywać niezbyt skomplikowane manualnie zadania laboratoryjne. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań przewidujemy poświęcenie około pół godziny na zademonstrowanie młodzieży potrzebnych elementów techniki laboratoryjnej. Powinno to ułatwić wykonywanie zadań laboratoryjnych tym uczestnikom Konkursu, którzy mieli dotychczas niewiele okazji do samodzielnej pracy w laboratorium chemicznym. Prosimy, o ile to możliwe, o zabranie ze sobą fartuchów oraz okularów ochronnych. Istnieje możliwość korzystania przez uczestników z własnych materiałów Przewidujemy, że część finałowa Konkursu zakończy się około godz. 1300.

3. Posiłek, zwiedzanie wydziału, przerwa - do godz. 16.

4. Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród – ok.  godz. 16-17.

Zadania z wszystkich dotychczasowych Konkursów są dostępne w Archiwum.

Nagrody otrzymają laureaci i finaliści Konkursu. Niezależnie od nagród rzeczowych lub pieniężnych przewidzianych dla finalistów Konkursu, dziesięciu najlepszym zostanie przyznane dodatkowych 20 punktów w procedurze kwalifikacyjnej na nasz Wydział.

Wszelkich  informacji  o Konkursie udzielają członkowie Komitetu Organizacyjnego Konkursu:
dr hab. inż. Marek Smolik, Prof. Pol. Śl. (tel. 32 237 28 15) marek.smolik@polsl.pl , dr inż. Maciej Gonet (tel. 32 237 26 15) maciej.gonet@polsl.pl, dr inż. Agata Jakóbik-Kolon (32  237 19 90) agata.jakobik@polsl.pl, mgr inż. Andrzej Milewski andrzej.milewski@polsl.pl, mgr inż. Marzena Wyskocka (32 237 18 39) marzena.wyskocka@polsl.pl, mgr inż. Dorota Babilas dorota.babilas@polsl.pl, mgr inż. Karolina Matuszek karolina.matuszek@polsl.pl, mgr inż. Katarzyna Jasiak katarzyna.jasiak@polsl.pl, mgr inż. Agnieszka Drożdż agnieszka.drozdz@polsl.pl, mgr inż. Magdalena Sitko magdalena.sitko@polsl.pl, mgr inż. Łukasz Siepietowski (32 237 19 90) lukasz.siepietowski@polsl.pl

Prosimy nie dzwonić do Dziekanatu Wydziału!

PATRONAT HONOROWY

prof. dr hab. inż. Andrzej Jarzębski
Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej

prof. dr hab. Andrzej Dworak
Przewodniczący Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego

PATRONAT MEDIALNY

Miesięcznik CHEMIK

XXII Konkursu Chemicznego

NITROERG grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A.

ENERGOPOMIAR S.A.

Fluor S.A.

Avantor Performance Materials Poland S.A. (dawniej POCH S.A.)

EKOMAX Sp. z o. o.

PETROCHEMIA-BLACHOWNIA SA